Jak poznać nowych ludzi po 40-tce?

Być może uważasz, że życie towarzyskie po 40-tce jest ograniczone, a większość osób w tym wieku już się zestarzała. Nic bardziej mylnego! Oto kilka prostych sposóbów na jak poznać ludzi w okolicy czterdziestki i spędzić z nimi miło czas.

Rozbuduj sieć swoich znajomości

Wiek nie ma znaczenia, kiedy chodzi o nawiązywanie nowych kontaktów. Zacznij od rozwijania relacji z osobami, które już znasz. Działaj aktywnie na rzecz tego, by ciężko pracować nad spotkaniami z różnymi rodzajami ludzi:

 • Zaproś znajomych lub współpracowników do Twojego domu kolacja lub imprezę;
 • Organizuj kameralne spotkania towarzyskie, gdzie będziesz gonił gościom za głowy;
 • Pytaj tych, których dobrze znasz, o polecenie Ciebie innym, którzy mogą być zainteresowani spotkaniem;
 • Bądź aktywny w środowisku lokalnym, biorąc udział w organizacji wydarzeń mieszkańców;

Zapewnienie sobie regularnych spotkań z różnymi grupami ludzi sprawi, że będziesz miał możliwość nawiązywania nowych znajomości.

Zapoznaj się z miejscami, gdzie można poznać ludzi

Niektóre miejsca są bardziej sprzyjające spotkaniom niż inne. Oto kilka propozycji:

 1. Kluby sportowe: Wielu sportowców w dojrzałym wiekuspotyka się na siłowni, basenie czy klubach tenisowych. To dobre miejsce do poznawania osób mających podobne zainteresowania;
 2. Grupy spotkań towarzyskich: Działają specjalne organizacje, które umożliwiają singlom i osobom samotnym zapoznanie się ze sobą. Może to być np. Klub Taniego Podróżnika, czy szkoła jogi dla seniorów;
 3. Wydarzenia kulturalne: Duża liczba ludzie uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych. Weź udział w projekcjach filmowych ograniczoną publiczność, koncertach, wystawach sztuki bądź kabaretów. Tam łatwiej może się udać znaleźć osoby o zbliżonym profilu kulturowym;
 4. Serwisy internetowe i aplikacje randkowe: Dla osób nieśmiałych czy do końca mobilnych dobrym rozwiązaniem mogą być portale internetowe, które łączą osoby o podobnym wieku i zainteresowaniach.

Popracuj nad swoim podejściem do ludzi

Kiedy już ustalisz miejsca spotkań z ludźmi, pomyśl o tym, jak się zachowywać. Bycie skoncentrowanym na potrzebach innych osób otworzy Ci drzwi do ich życia. Zaproponuj wspólnie spędzenie czasu – to jest klucz do sukcesu! Ukołougaj komplementy i żarty. Dziel się własnymi myślmami oraz uczuciami, równocześnie pokazując gotowość wysłuchania drugiej strony.

Rozwijaj swoje umiejętności interpersonalne

Niektórzy mają łatwość w nawiązywaniu kontaktów z innymi, jednak nawet najbardziej wyrafinowanemu socjalizatorowi może przydarzyć się porażka. Podejmij próbę szkole zagadki dobierane na światłe ducha głowy:

 • Utrzymując dobry kontakt wzrokowy;
 • Słuchając rozmówcy uważnie;
 • Sądząc starannie słuchacza znajdującego się;

Współpracujesz ze szkoły rozwoju osobistego czy kursów z zakresu komunikacji między ludzkiej. Oni pomogą Ci dotrzeć do większego grona ludzi.

Nawet gdy nie szukasz miłości, warto nawiązać kontakt z ludźmi

Często osoby po 40-tce skupiają się na tym, żebyîtnie już późno na zdobycie nowych znajomości. Przeciwnie, w tym wieku można jeszcze poznać mnóstwo ciekawych osób, które sprawią nam większość przyjemności i wpłyną różnorodność naszego życia.

Utwórz platformę dla wspólnego spędzenia czasu

Proponuj wspólne wyjścia grupowe, gry planszowe czy uczestniczenie w konkursach amatorów – tak naprawdę możliwości jest wiele. Ważne, aby osoba zapraszącym była otwarta, życzliwa i komunikacyjna.”

Zapamiętaj, że liczba lat nie przekreśla Twoich szans na udane relacje towarzyskie!

Odkryj swoje pasje i zainteresowania

Pozostając aktywnym, nigdy nie zamkniesz sobie źródła potencjalnych nowych znajomości. Nie ma znaczenia, czy partnerzy są młodzi czy starzy – ważne jest wspólne hobby. Warto mieć jakieś pasje:

 1. Fotografia;
 2. Sporty ekstremalne;
 3. Podróże;
 4. Gastronomia;
 5. Sztuka.

Tylko dzięki tego rodzaju rozrywkom każde spotkanie z innymi ludźmi może stać się naprawdę wartościowe, pełne życia i inspirujące. Dlatego nie bój się korzystać z różnych źródeł informacji o ofertach specjalnych,

Top 3 portale randkowych :

JM Date "Podobnie jak Tinder, ale lepiej"
Rencontres Locales "Najlepsze spotkanie w pobliżu"
SoCougar "Aby szybko znaleźć samotną dziewczynę"

+ randki

Przeczytaj także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj